Na początku misji, tuż przed chramem startowym odnajdziesz Tokichro. Później skieruj się do otwartego domu, idź do niego, a później skieruj się na jego tyły. Idź naprzód zabijając po drodze wrogów. Zabieraj ze zwłok wspomnienia i przedmioty. Kiedy znajdziesz trzeci dom pojawi się człowiek z włócznią – zabij go. Wejdź do budynku i uważaj na zeskakującego wroga. Idź do wieży strażniczej, przeszukaj ją i kontynuuj drogę, tym razem w lewo po wyjściu z wieży. Miniesz kilka skrzynek i studnię. Napotkanych wrogów zabij.

Teraz kieruj się pod górę i w prawo, zabij dwóch wrogów i wróć na przód domu. Wejdź po schodach i kieruj się na dach zabudowań. W zachodnim rogu kopnij drabinę, dzięki czemu aktywuje się skrót do chramu. Jesteś na wzniesieniu – możesz z niego zestrzelić kilku wrogów. Przeszukaj dom po lewej stronie. Idź do chramu, a z niego do kolejnego domu. Po przeszukaniu wyjdź z niego i idź do białej bramy, zabij pojawiających się wrogów i przejdź przez bramę. Zajmij się walką z yokai Ippon-Datara. Po zabiciu go weź rdzeń duszy i pozostałe przedmioty. Skorzystaj z drabiny, która poprowadzi Cię do kowala Senji Toyo – porozmawiaj z nią.

Idź do jaskini, zabij Gaki, a później kolejnego ukrywającego się za skrzyniami. Kieruj się prosto aż do mostu, za którym znajdziesz drugi chram. Idź pod górę i w prawo aż do domu, obok którego płonie krzew. Zabij wrogów w domu i obok niego i idź dalej aż do obszaru objętego ciemnością. Zabij Gaki, najlepiej pojedynczo, a następnie yokai Yoki. Warto znów zwabić go poza ciemność Królestwa, aby Twoja wytrzymałość miała się zdecydowanie lepiej. Źródłem ciemności jest dom w centrum lokacji. Wejdź do niego i zabij yokai Enki.

Po potyczce z Królestwem Ciemności idź do chramu, a z niego zacznij szukać mostu. Kiedy do niego dojdziesz idź w prawo, do niższego obszaru. Zabij wrogów i przeszukaj, tradycyjnie, wszystko co możesz. W okolicy znajdziesz Sudamę.

Idź na dach i kieruj się prosto. Zabij kilka yokai i kieruj się później na lewo, na wschód. Kiedy znajdziesz drabinę kopnij ją i aktywuj skrót do drugiego chramu, z którego od razu możesz skorzystać. Idź dalej przeszukując i plądrując. W jednej ze skrzyń znajdziesz yokai Mujina – nie atakuj go tylko naśladuj wszystkie ruchy, które wykonuje. Wejdź do kapliczki i pogłaszcz Scampussa. Później idź po drabinie na górę. Zanim wejdziesz do drzwi przeszukaj pomieszczenia i znajdź ścianę z oczami. Zniszcz ją, a za nią znajdziesz gorące źródło, które możesz wykorzystać. Wróć do świątyni i walcz z Enki. Źródło Królestwa ciemności w tej okolicy to Ippon-Datara – zabij go więc. Zabijaj wrogów aż dojdziesz do drabiny niedaleko kapliczki, która zaprowadzi Cię do jej podziemi. Oczyść okolicę i wespnij się po drabinie na trzecie piętro. Zabij na nim Yoki i innych wrogów. Idź dalej aż znajdziesz Gaki, z którego wypadnie klucz do celu misji. Po zdobyciu klucza zejdź po drabinie do trzeciego chramu. Używając klucza wejdź na arenę i pokonaj bossa Enenra.