Co to takiego Chram? W każdej grze, a już szczególnie w takich, w których poziom trudność jest jedną z porządniejszych opcji, musi być miejsce odpoczynku i regeneracji po walce. W znanej Dark Souls II takim miejscem były Ogniska, natomiast w Nioh 2 są to chramy. Chram to kapliczka, przy której można zrobić kilka ważnych rzeczy przy każdorazowym, automatycznym zapisie gry. 

Przede wszystkim po wizycie w chramie nasz zapas przedmiotów leczniczych zostanie uzupełniony do maksimum. Wiąże się to również z wyleczeniem aktualnych ran i obrażeń. 

Tutaj następuje rozwój naszej postaci, a także błogosławieństwo kodam i składaniem ofiar, również tu przygotowujemy jutsu, czy też operujemy zdobytymi rdzeniami dusz. 

W chramie możemy skorzystać z Bazaru Kodam. 

Możemy tu również przywołać gracza do pomocy. 

Niestety wizyta w chramie wiąże się również z odrodzeniem przeciwników w okolicy, których wcześniej zdążyliśmy zabić. Jeśli chcemy nabić punkty doświadczenia, to jest to raczej pozytywny aspekt wizyty chramie. 

Dobrze, ale co zrobić, by w chramie znaleźć się natychmiast? Nie jest to zawsze możliwe, szczególnie jeśli droga do bezpiecznej kapliczki usłana jest wrogami. Są na to dwa sposoby. Albo popełniamy samobójstwo przy pomocy Miecza do Seppuku, albo też korzystamy z amuletu podróżnego. 

Jeśli skorzystamy z pierwszej opcji, znajdziemy się w chramie odwiedzonym ostatnim razem, jednakże wiąże się to z utratą całego doświadczenia, który od tego momentu zdobyliśmy. Oczywiście czasami nie ma innego wy, a ratowanie się w taki sposób lepiej wykonać wcześniej niż później, ale warto to dobrze przemyśleć. 

Druga opcja to skorzystanie z przedmiotu, który trzeba nabyć. Dzięki niemu wrócimy do ostatnio odwiedzonego chramu nie tracąc zdobytego od tego czasu doświadczenia. Opcja lepsze, ale należy pamiętać, że przedmiot po użyciu znika i trzeba kupić w razie czego następny. Nie zawsze jednak uda nam się to zrobić i w takiej sytuacji trzeba się niestety zabić.