Zaczynasz przy pierwszym chramie. Porozmawiaj tam z Mumyo, która dołączy do Twojej drużyny. Przeszukaj okolicę i ruszaj dalej, po drodze zabijając kilku niewygodnych wrogów. Idź dalej ścieżkę po prawej stronie i kieruj się na szczyt wzgórza. Kiedy tam dotrzesz po prawej stronie dostrzeżesz wieżę strażniczą. Wespnij się do niej i przeszukaj. Przeszukaj też stodołę. Oczyść dziedziniec przy białym budynku i zabij sporą ilość wrogów. Wejdź na wznoszącą się pochyłość i po niej na dach, gdzie znajdziesz kolejne zwłoki. Idź w kierunku ścieżki po lewej stronie i sprawdź schody, po których powinieneś zejść. Wyjdziesz wtedy z Królestwa Ciemności i znajdziesz drabinę – kopnij ją a aktywujesz skrót do chramu startowego. Wróć do Królestwa Ciemności i stocz walkę z kilkoma przeciwnikami – zarówno dystansowymi, jak i tymi w zwarciu. Wyjdź z domu i kieruj się w stronę mostu, który już wcześniej widziałeś. Przejdź przez niego, zabij wrogów i idź dalej. Przeszukaj obszar pod mostem i wróć na górę. Przy bramie niedaleko mostu, zaraz po prawej stronie znajdziesz dom, w którym znajduje się drugi chram. Tutaj opuszcza Cię Mumyo. 

Idź od chramu ścieżkę po lewej jego stronie, a dokładnie schodami po lewej. Idź więc na górę, ale nie wchodź do budynku. Idź prosto aż natkniesz się na ciemną mgłę. Oczyść wszystkie poziomy budynku, zabij wrogów i zabierz wszystkie możliwe przedmioty. Wyjdź z budynku i skręć w lewo. Znajdź Scampussa i wróć do budynku, zeskocz na dół i idź w stronę domu, który znajduje się przed tym budynkiem. Zobaczysz tam mgłę. Zabij w niej Mitsume Yazura. 

Idź teraz do budynku w centrum dziedzińca, gdzie znajduje się Magara Takamoto i go zabij. Wróć na zewnątrz centralnego budynku i idź na wąską ścieżkę po prawej stronie. Znajdziesz tam schody. Wejdź nimi na drugi poziom budowli i stocz kolejną walkę z yokai Yoki. Wyjdź na zewnątrz białego domu i wejdź po schodach, zabijając po drodze wrogów. Znajdziesz tu przyjaznego yokai, z którym można handlować, więc to zrób. Skieruj się do drugiego połączonego budynku i tuż za bocznym przejściem opróżnij kolejna skrzynię. Po oczyszczeniu budynku i zebraniu wszystkich przedmiotów idź ponownie do środkowego budynku. Otwórz w nim duże drzwi do mniejszego dziedzińca. Stoczysz tu walkę z Naotaki, aby otworzyć sobie drogę do trzeciego chramu. 

Po lewej stronie znajduje się budynek, do którego musisz wejść. Przeszukaj go. Następnie przejdź przez most pokryty lodem. Spotkasz na nim nowego yokai – Namahage, którego musisz zabić. Po wygranej walce idź dalej ścieżką pod mostem. Po drodze zabij kolejnych wrogów i wejdź po schodach, gdzie napotkasz kolejne Królestwo Ciemności spowijające okolicę. Znajdź jego źródło i zabij. Źródłem jest duży niebieski kryształ, który należy zniszczyć. Po dosyć wyczerpującej walce wróć do wejścia i sprawdź cały dom, oczyszczając go z wrogów i przedmiotów. Idź dalej w kierunku kolejnego mostu z drewna. Wejdź do domu i idź do gorącego źródła, a następnie na ścieżkę którą musisz iść. Na jej końcu znajdziesz drabinę. Idź na arenę i pokonaj bossa.