Interfejs to bardzo ważna kwestia i należy się z nim zaprzyjaźnić już na samym początku rozgrywki, aby później można się było skupić na bardziej przyjemnych elementach gry. Nioh 2 jest grą rozbudowaną i aby dobrze prowadzić bohatera, trzeba kontrolować wiele elementów jednocześnie. Interfejs oczywiście pomaga nam w tym, ale warto sprawdzić, gdzie znajdują się informacje odnoszące się do konkretnych elementów gry. 

Nasz Duch Opiekuńczy posiada ikonę, dzięki której można aktywować umiejętność specjalną. Jest to możliwe, jeśli miga ona w kolorze złotym. Ikona znajduje się u góry, z lewej strony. 

Paski znajdujące się zaraz na prawo od ikony Ducha Opiekuńczego: 

Energia życiowa to pasek koloru niebieskiego. 

Ki, w innych grach zwana staminą ma pasek koloru zielonego. 

Anima to pasek fioletowy 

Ikony statusu pozytywnego lub negatywnego efektu zmieniają wygląd wraz z konkretnym, nałożonym przez nas efektem. Na prawo od ikony Ducha Opiekuńczego, od dołu pasków. 

Skróty do przedmiotów, które ustalasz samodzielnie. Znajdują się w lewym dolnym rogu ekranu. Aby ustawić skrót do wybranego przez siebie przedmiotu i ułatwić sobie walkę, można skorzystać z menu WYPOSAŻENIE, znaleźć opcję skrótów i wybrać jeden z nich – później wystarczy wejść w menu EKWIPUNEK i wybrać interesującą nas rzecz. Możemy stworzyć cztery skróty. 

Punkty umiejętności są zlokalizowane pod skrótami do przedmiotów, w lewym dolnym rogu ekranu. 

Mini Mapa znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. 

Aktualnie używana broń to bron dystansowa lub do walki w zwarciu. Ikony broni znajdują się z prawej strony ekranu. 

Postawy umiejscowione są w prawym dolnym rogu ekranu – aktywna jest jedna z trzech. 

Złoto i punkty doświadczenia sumują się w liczby poniżej postawy, czyli w prawym dolnym rogu ekranu. 

Rdzenie dusz znajdziemy na lewo od punktów doświadczenia i złota. 

Na ekranie wyświetlą nam się jeszcze dwa paski w razie walki z przeciwnikiem i będą się wyświetlać mniej więcej nad jego głową. Będą to paski zdrowia i Ki.