Skup się na trzymaniu bossa na dystans i częstego używania umiejętności uników. Kiedy wokół bossa zobaczysz czerwoną mgiełkę przygotuj się na jeden z jego najsilniejszych ataków. Obserwuj go cały czas, ponieważ tylko przewidywanie jego ruchów da Ci możliwość wygranej. Jednym z dobrych momentów do szarży na wroga jest ten zaraz po wypuszczeniu przez niego czarnych obłoków. Musisz wtedy zacząć poruszać się spiralą do wewnątrz, w stronę Mezuki – chodzi o jednoczesne unikanie agresywnych obłoków i kierowanie się do bossa w celu zadanie mu jak największej ilości obrażeń.

Nie czuj się bezpieczniej, kiedy stoisz za plecami Mezuki – może on wtedy wykonać groźny dla Ciebie manewr w postaci fikołka, który zakończy uderzeniem w Ciebie kopytami. Drugim bardzo niebezpiecznym atakiem jest szarża – warto, abyś był na nią gotowy cały czas i w miarę możliwości stosował uniki. Możliwe jest zablokowanie pierwszego ciosu z szarży, który jest najsilniejszy, jednakże uda Ci się to przeżyć tylko wtedy, gdy przed atakiem Twój pasek wytrzymałości będzie pełny lub przynajmniej prawie pełny.

Do Królestwa Ciemności wpadniecie wtedy, gdy pasek życia Mezuki spadnie do około jednej czwartej. Wtedy, według porad podanych na początku rozdziału, skup się przede wszystkim na obronie i przeczekaniu aż do powrotu do bardziej naturalnych dla Ciebie warunków.

Kiedy boss strzeli do Ciebie jasnymi pociskami koniecznie unikaj ich biegnąć w bok.