Gra jedynie z nazwy stanowi drugą część – w rzeczywistości jest to prequel pierwszej części, którego akcja toczy się w Japonii funkcjonującej w okresie Sengoku. Porażony wojnami kraj daleki jest od normalnej codzienności, a otoczenie i ludzie w nim żyjący, dalecy od pozytywnego nastawienia do świata. Ta opowieść zaczyna się bez połączenia z pierwszą częścią gry, dlatego też, aby się w nią wczuć nie trzeba najpierw zagrać w poprzednią część. Właściwie to Nioh 2 jest początkiem, gdzie naszą postać – w odróżnieniu od możliwości Nioh 1 – tworzymy od samych podstaw.

Alternatywny świat Japonii z XV-XVI wieku jest przepełniony mitologicznymi demonami, które przenikają się z realiami życia, tworząc nastrój grozy i, czasami, pustki i samotności. Poruszając się po takim świecie swoim bohaterem, musimy znaleźć w sobie dużo odwagi i determinacji, aby przejść naszą przygodę bez większego szwanku. Ta gra to kontynuacja wielkiego sukcesu pierwszej odsłony, gdzie walcząc białą bronią napotykamy na swoje drodze piętrzące się trudności, których przejście nie należy do najprostszych, za to jak najbardziej satysfakcjonujących zadań.

Rozpoczynając grę, warto posiłkować się kilkoma istotnymi poradami dotyczącymi tego, co należy robić, aby postępy szły szybciej. Ważną rzeczą jest rozmowa z postaciami osadzonymi w grze – po wyczerpującej konwersacji nie tylko zyskujemy dużo informacji, ale gdzieniegdzie również i interesujące przedmioty. Nie warto się spieszyć, bo zgubienie wątku lub opuszczenie jakiejś lokacji nie będzie trudne, a to znacząco obniży jakość gry i jej efekty. Szukajmy ukrytych przejść, bo w grze jest ich mnóstwo – warunkiem jest zachowanie czujności i ostrożna, pieczołowita eksploracja, bo bez takiego działania nie będziemy w stanie znaleźć nic ukrytego. Warto pamiętać o robieniu wszystkich zadań – również tych pobocznych. Możemy również powtarzać zadania, które są już za nami – to również daje dodatkowe punkty doświadczenia. Dzięki takiemu działaniu zdecydowanie szybciej zdobędziemy doświadczenie, które winniśmy zbierać z należytą starannością ze względu na rosnące możliwości bohatera z każdym kolejnym awansem na wyższy poziom.

Także od samego początku warto uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, uważność i konsekwencję, a gra będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu!