Zaczynasz misję obok chramu startowego. Obejrzyj go szczególnie prawej strony, gdzie powinieneś znaleźć zwłoki. Idź w stronę jaskini po lewej stronie. Natkniesz się na zamknięte drzwi, więc skieruj się w prawo i idź dalej. Zabij dwóch wrogów i wyjdź z jaskini. Wejdź do kolejnej, tej po prawej stronie. Wewnątrz jaskini będziesz miał do pokonania Pająka. Po zabiciu tego yokai wyjdź z tunelu – znajdziesz się na dachu domu. Zbadaj okolice i zabij napotkanych wrogów. Idź prosto, przeszukaj dom po lewej. Z zewnątrz tego domu idź na róg i tam znajdziesz Sudamę. Wróć później na dziedziniec i idź w stronę zrujnowanego domu po prawej stronie. Łatwo go znaleźć, bo płonie. Idź na tyły domu i tam zabij kolejnego wroga. Wróć do wejścia na dziedziniec. Idź prosto, ale uważaj na beczki – musisz ich unikać! W połowie ścieżki musisz zabić kolejnych yokai. Idź dalej do jaskini, wejdź do środka i zejdź na dół po drabinie. Tam zabij pająka i idź dalej. Tu będziesz napotykać często wrogów. Przeszukaj korytarz po lewej i idź w prawo. Wyjdź z jaskini i zeskocz na dół. Idź przed siebie. 

Idąc pod górę po prawej stronie znajdziesz kolejny korytarz. Tu znów czeka Cię walka. 

Obejrzyj lewą stronę obszaru na którym jesteś, a później wejdź na ścieżkę i idź do wieży strażniczej. Przeszukaj ją, a następnie zlustruj prawą stronę obszaru. Idź ścieżką aż dojdziesz do Królestwa Ciemności. Zabij Wairę, aby mgła zniknęła. 

Ścieżka znajdująca się prze Tobą prowadzi do Królestwa Ciemności. Wejdź i wyceluj łukiem we mgłę. Strzelając powinno Ci się udać w końcu trafić. Zabij Korokę, który jest źródłem ciemności. Oczyść dom. 

Idź w kierunku pochyłości po lewej stronie, ale najpierw wejdź do jaskini znajdującej się obok. Kiedy znajdziesz w niej Scampussa wróć na pochyłość i idź nią do góry. Uważaj na spadającą, czy raczej utulając się beczkę. Po zabiciu kolejnego yokai zejdź po drabinie do kolejnej mgły ciemności. Zabij jej źródło i kieruj się dalej. Po zabiciu Namahage idź w prawą stronę i wdrap się po drabinie. Wejdź w korytarz i przeszukaj wszystkie pomieszczenia. Porozmawiaj z Ryuonojo, amatorem kul gnoju. 

Przejdź do korytarza i zejdź po drabinie. Zabijaj napotkanych wrogów i idź dalej. W pewnym momencie zobaczysz udające się na górę pająki. Też idź na górę, po schodach. Znajdziesz trzeci chram. Idź od niego po schodach aż znajdziesz przesuwane drzwi z membraną. Po oczyszczeniu i przeszukaniu obszaru skieruj się na fioletowy most. Później skieruj się do zamku. Wejdź do wieży i idź na arenę, aby walczyć z bossem.