To właśnie boss, z którym zmierzysz się po tym, który pilnował do niego bramy. Jest zdecydowanie silniejszy niż poprzedni i będziesz musiał zadać sobie znacznie więcej trudu, aby go zwyciężyć. Skup się na walce z nim i nie bagatelizuj ataków, które wykonuje. Aby się przed nim obronić musisz działać przemyślanie i z odpowiednią strategią.

Przed walką przygotuj się odpowiednio. Wyposaż się w przedmioty, które zwiększają obrażenia od trucizn, ponieważ boss jest na nie podatny i warto z tego skorzystać. Walcz z nim na małym dystansie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci go zatruć, poza tym znacznie łatwiej zadać mu obrażenia twarzą w twarz, tak więc dąż do tego, aby ciągle być blisko.

Kiedy zobaczysz dzika uskocz w bok – to Duch Opiekuńczy bossa, ale bardzo łatwo uniknąć jego obrażeń. Tak samo łatwo uniknąć jego ataków dystansowych. Kiedy rzuci w Ciebie obracającym się toporem, zablokuj atak lub go uniknij – obrażenia są zbyt duże, aby wziąć je na siebie.

Kiedy pojawi się czerwony obłok, szykuj się na groźną szarżę. Boss w którymś momencie szarży odbije się mocno od ściany, dając sobie tym samym jeszcze więcej mocy do zadawanego Ci ataku. Musisz uskoczyć, ale to nie wystarczy. Boss za chwilę powtórzy ruch, więc przygotuj się na serię uników – obserwuj go i działaś według tego, co robi. Nie uprzedzaj wypadków bo może to być dla Ciebie zbyt groźne. Po szarży i dwóch atakach następujących zaraz po niej zaskocz oponenta od tyłu, zadając mu skutecznie raniące ciosy.

Bardzo niebezpieczny będzie dla Ciebie atak, podczas którego boss będzie się kręcił wokół swojej osi. Szykuj się wtedy na ostrza, które pojawią się wokół niego. Pod żadnym pozorem nie podbiegaj do niego aż do momentu, w którym ostrza nie znikną.

W Królestwie Ciemności walka z tym bossem jest jeszcze trudniejsza, dlatego przygotuj się na to już na samym początku potyczki, aby nie poczuć się zaskoczonym. Tutaj będziesz musiał uważać również na ogień. Używaj kontry rozprysków, bo przy tym bossie będzie ona bardziej niż potrzebna.