Zaczynasz w podziemiu, gdzie musisz wejść na drabinę i wspiąć się po niej do płonącego obszaru i pierwszego, startowego chramu. Idź ścieżką po prawej stronie i wejdź na gruzowisko z deskami. Musisz próbować unikać płonących elementów obszaru, bo ogień będzie Ci zadawał obrażenia. Możesz się turlać, ale na dłuższą metę może to być zwyczajnie uciążliwe. Skocz na teren świątyni, zabij tam wrogów i biegnij dalej. Możesz korzystać z wiader wody rozstawionych w lokacji, aby ograniczyć otrzymywane od ognia obrażenia. Biegnij i zabijaj napotkanych wrogów. Wejdź do pierwszego domu i go przeszukaj. Po wyjściu idź w stronę ścieżki aż znajdziesz zamknięte drzwi. Otwórz je – to będzie skrót do pierwszego chramu. Odwróć się od skrótu i idź na wprost. Oczyszczaj teren z yokai. 

Kieruj się do zachodniej bramy, ale wiedz, że została ona zablokowana niebieskimi płomieniami. Idź na wschód dziedzińca i zmierz się z ciemnością yokai. Za zachodnią bramą spostrzeżesz budynek. Przeszukaj go i zabij znajdujących się w nim wrogów. Wyjdź z budynku na jego tył i idź prosto, aby wyjść na teren spowity Królestwem Ciemności. Znajdź Koroka, bo on jest źródłem ciemności. 

Otwórz teraz bramę w jego pobliżu i sprawdź lewą stronę terenu. Wejdź do domu i go przeszukaj. Zabij Gaki i innych ewentualnych wrogów. Wróć do bramy i przejdź przez nią. Skręć w prawo i wróć ze znalezionym kodamą do chramu. Idź dalej, aż znajdziesz drugi chram. 

Idąc od drugiej kapliczki znajdziesz zamknięte drzwi i studnię. Niedaleko też znajduje się budynek z kolejną mgłą, z którą musisz się zmierzyć. 

Następnie wejdź do stojącego w ogniu domu, oczyść go, wyjdź z niego i idź za jego róg. Yokai, który jest źródłem mgły tutaj to Wheelmonk – zabij go. Na zewnątrz znajdziesz drabinę, po której możesz się wdrapać na dach. Z wysokiego poziomu łatwiej jest zabijać, więc z tego skorzystaj. 

Staraj się przeszukać i oczyścić wszystkie domy w zasięgu wzroku. 

W trakcie tej misji znajdziesz się jeszcze kilka razy w Królestwie Ciemności, ale korzystając ze wskazówek zawartych w poprzednich misjach, szybko powinieneś wygrać z nimi starcie.