Już kiedyś go spotkałeś, niestety okazał się zdrajcą i teraz możesz z nim jedynie walczyć. Jedynym ułatwieniem jest fakt, że Tokichro jest postacią, przy której nie wystąpi w walce faza Królestwa Ciemności. Przed wejściem na arenę przygotuj się wyposażając się w przedmioty zawierające truciznę lub takie, które wzmagają obrażenia tego typu zadawane przez Ciebie. Boss jest wrażliwy na truciznę, dlatego warto o to zadbać.

Na początku potyczki z nim skup się na ataku, ponieważ nie będzie używał wielu ruchów, które mogą Ci zadać duże obrażenia. Później jednak, już w kolejnym etapie nie zapominaj o obronie, które będzie niezbędna, aby przejść całą potyczkę bez większych obrażeń na swoje postaci.

Przez całą walkę trzymaj gardę, ponieważ boss jest dosyć szybki i w każdej chwili musisz być przygotowany na jego atak.

Zaatakuj go wtedy, gdy używa na sobie kamieni dusz. Masz wtedy kilka sekund na serię ciosów, które powinny mu zadać spore obrażenia. Mogą to być zarówno ataki w zwarciu, jak i dystansowe.

Boss używa ataku, w którym jego miecze zamieniają się w płonące ostrza. Atak ten zostanie poprzedzony czerwoną poświatą wokół niego. Aby zablokować atak, użyj kontry rozprysków. Uważaj jednak, gdyż atak płonącymi ostrzami może się skończyć ognistą falą uderzeniową.

Tokichro posiada aż dwa Duchy Opiekuńcze, które wspomagają go na jego zawołanie. Jednym z nich jest skacząca małpa, której koniecznie musisz unikać, drugim natomiast jest stwór działający za pan brat błyskawicami. Kiedy go przywoła, jeden z mieczy zacznie zadawać obrażenia od błyskawic, drugi natomiast od ognia.

Od tego momentu zacznie używać też płomienia błyskawic.