Po prawej stronie od pierwszej kapliczki znajdziesz zwłoki, które musisz potraktować jak zwykle. Na prawo od kapliczki znajdziesz drabinę, którą musisz ominąć, aby podejść do Maedy Toshiie – porozmawiaj z nim. Użyj na nim gestu Drwiny pod koniec rozmowy i kieruj się prosto, przechodząc w miejscu, które zwolnił do przejścia. Kiedy znajdziesz się w jaskini, zabij kolejne Gaki. Oczyść teren i idź do kolejnego pomieszczenia, gdzie powalczysz z Enki. Idź do następnego pomieszczenia. Napotkasz Yamanba – zabij i idź na ścieżkę po prawej stronie. Idź aż znajdziesz drabinę aktywująca skrót. Kiedy wyjdziesz z jaskini idź ścieżką po stronie prawej. Międzyczasie znajdziesz Sudamę. Idź do ślepej uliczki i zabij yokai Enki. 

Później idź w górę aż do mostu. Podejdź do prawej krawędzi aby zobaczyć kolejne zwłoki. Oczyść lokację i idź dalej. Po drodze zabij Nure-Onne i kieruj się w górę pobliskiego zbocza, gdzie znajdziesz jeszcze kilka Nure-Onne i Gaki. Znajdziesz kapliczkę kodamy. Za nią jest zbocze, po którym masz zejść. Zabij patrolującego wroga i idź na dół, a następnie w prawo. Znajdziesz tam wejście do jaskini i Yamanba. Zabij i idź do jaskini z prowizoryczną białą bramą. Na końcu jaskini rozpraw się z wrogami. Oczyść miejsce i idź do zniszczone, czerwonej bramy. Skręć przy niej w lewo i idź ścieżką, która okaże się ślepa. Kiedy zabierzesz kodamę idź do drzwi z drewna. Kopnij drabinę – aktywujesz skrót do chramu startowego. 

Wróć do czerwonej bramy i wejdź w mgłę. Zabij yokai i idź do pomieszczenia ze świecami. Strzel do Nure-Onne zanim zdoła Cię zaatakować. Oczyść obszar i idź ścieżką pochłoniętą przez ciemność. Zabij na niej wzmocnionych przeciwników i idź do studni, aby w nią uderzyć. 

Idź dalej aż dojdziesz do kapliczki kodamy, którą musisz przeszukać. Potem wyjdź na zewnątrz i idź do ścieżki. Oczyść obszar i wróć do zniszczonej, czerwonej bramy. Nie wchodź na razie przez nią, ale skieruj się na ścieżkę po lewej stronie. Am szybko dotrzesz do drugiej kapliczki kodamy. Zbijaj po drodze ludzkich wrogów. Kiedy wydobrzejesz, udaj się do gorących źródeł. 

Z drugiej kapliczki kodam idź w stronę niewielkiej wioski pochłoniętej przez Królestwo Ciemności, którego źródłem jest Enki. Jest pod Tobą – zabij go jak zwykle i przeszukaj okoliczne domy. 

Jesteś w kolejnej wiosce, idź naprzód aż dojdziesz do zniszczonego domu. Zejdź po zboczu, na którym stoi i zabij kolejnych Gaki i Yamanbę. Zejdź na niższy poziom wioski i odnajdź dwa domy. Ten po lewej zawiera skrzynię, a po prawej zwłoki. Przeszukaj domy i idź prosto, przejdź przez drewniany most, aż wrócisz do kapliczki kodamy. Wróć do jaskini z kapliczką i gorącym źródłem. Po skorzystaniu z okolicy idź do celu misji i zabij bossa.