Antidotum to mikstura, dzięki której usuniesz ze swojej postaci efekt zatrucia. 

Święta woda to płyn wzmacniający Twoje Ki. 

Sake Saisetsu Shina to płyn dający bonus do zdobywanego przez najbliższy czas doświadczenia, czyli armity. 

Eliksir, tak jak reszta ważnych przedmiotów, został już po krótce opisany, jednakże warto jeszcze o nim wspomnieć, aby zaznaczyć, jak bardzo. To przedmiot, który pozwala panować nam nad naszym zdrowiem, nawet jeśli zbliża niebezpiecznie blisko zera. 

Igła antyparalityczna – użyj jej, jeżeli chcesz się pozbyć efektu paraliżu. 

Kamień – trudno nie wiedzieć, co to za przedmiot. Używając odrobiny wyobraźni można wpaść na to, że jest to doskonały wabik – nie zadasz tym zbyt dużo obrażeń, jednakże i tak jest doskonałym sposobem na dobrze rozplanowaną strategię. 

Bomba – zrobiona z prochu lub ze szrapnelu działa dosyć tradycyjnie – po zetknięciu z celem wybucha, zadając mu spore obrażenia. 

Czerwona pajęcza lilia – czasowo zwiększa poziom animy. 

Kosmyk włosów samuraja to przedmiot, dzięki któremu otrzymujesz jeden punkt na wydanie w kategorii samuraja. Tak samo w swoich kategoriach działają kosmyki maga onmyo lub ninja. 

Miecz do seppuku – pozwala na samobójstwo, które z kolei pozwoli na natychmiastową teleportację do chramu, który odwiedzałeś po raz ostatni. 

Osełka to teoretycznie znany wszystkim przedmiot, w grze jednak nie służy do tego samego, co w życiu. Osełka jednorazowo zwiększa znajomość broni aż o 150 jednostek. Oczywiście w grę wchodzi ta, którą aktualnie nosimy i używamy. 

Kamienie Dusz to przedmioty o różnych wielkościach, które pozwalają na otrzymanie różnej ilości doświadczenia oraz na zwiększenia ilości punktów Ducha Opiekuńczego. Dzięki nim możemy szybko wskoczyć na wyższy poziom doświadczenia, na przykład podczas walki.