Kolejny boss działa głównie w oparciu o truciznę, dlatego pierwszą rzeczą przed walką z nim jest zafundowanie sobie szybkiego dostępu do niezbędnego antidotum, na przykład poprzez utworzenie skrótu klawiszowego. Warto wiedzieć, że boss ten jest wrażliwy na błyskawice w każdej postaci, zarówno w formie ataku bezpośredniego, jak i w formie działania dodatkowego przedmiotu, który aktualnie masz na wyposażeniu.

To, o czym musisz tu pamiętać to trzymanie się na dystans – boss dysponuje ogonem, który zadaje konkretne obrażenia. Warto ich unikać! Dobry moment do ataku to ten, w którym Yatsunokami uderza obiema mackami o ziemię, aby za chwilę wynurzyły się z niej w Twoim kierunku. Gdy zorientujesz się, że ten moment nadchodzi, uskocz i kieruj się w bok. Po chwili uderz, nawet kilka razy, bo będziesz mieć ku temu możliwość. Dobrze, być atakował w zasadzie tylko w takim momencie, bo inne są znacznie mniej wygodne.

Boss pluje jadem i strzela niebezpiecznymi kolcami, więc strzeż się i nie czuj się w stu procentach bezpiecznie nawet na dystans.

Czas na czerwony obłok wokół bossa, czyli atak krytyczny. Jeśli zobaczysz, że coś takiego się dzieje, szykuj się na szarżę przeciwnika i potężny atak dziobem. Wystarczy, ze w odpowiednim momencie zrobisz unik w bok i zaczniesz bić go w tułów – dzięki temu nie tylko unikniesz dużych obrażeń, ale również skierujesz ich część na niego.

Uderzaj przede wszystkim w głowę, bo to zwiększa Twoje szanse na szybki koniec potyczki z wynikiem pozytywnym. Jeśli będziesz ucinał mniejsze węże przy jego głowie, znacznie zwiększysz ilość zadawanych przez siebie obrażeń.

W Królestwie Ciemności skup się przede wszystkim na mniejszych przeciwnikiem, ponieważ starcie z głównym może być zwyczajnie zbyt trudne. Musisz pamiętać tylko o tym, że nawet jeśli utniesz mu dodatkowe głowy lub macki, odrosną one poza Królestwem Ciemności.